Tworzenie stron internetowych

Strona główna/Tworzenie stron internetowych
Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych F.A.Q.

Informacje przydatne osobom chcącym stworzyć stronę internetową

Czym jest domena?

Domena najprościej może być rozumiana jako nazwa strony zakończona rozszerzeniem np. mojanazwafirmy.com. Może to być dowolne słowo z pakietu nadal dostępnych domen (nie będących czyjąś własnością). Najpopularniejsze rozszerzenia domen to krajowe np. .pl .nl .eu, i niesponsorowane: .com .net .biz. Oferujemy pomoc w wyborze, sprawdzeniu dostępności i zakupie domeny. Do budowy strony można wykorzystać zakupione wcześniej domeny, o ile mamy dostęp umożliwiający zarządzanie ustawieniami.

Czy otrzymam pomoc z mailem firmowym?
Tak, w zależności od oferty hostingowej kreowanie są skrzynki pocztowe – nawet do nieograniczonej ilości. Zarządzanie skrzynką pocztową jest usługą dodatkową.
Co to jest strona responsywna?
Strona responsywna, to strona „zmieniająca” swój wygląd w zależności od urządzenia na jakim jest wyświetlana. Elementy ustawiają się tak, by odbiorca otrzymał przyjazną do nawigowania na danym urządzeniu stronę. Posiadanie strony responsywnej eliminuje konieczność zarządzani dwiema wersjami strony – na komputer i mobilnej.
Jakie są koszty strony?
Koszty strony uzależnione są od potrzeb klienta. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie po poznaniu jak największej ilości szczegółów funkcjonalnych i estetycznych dotyczących strony.
Czy jestem związany stałym kontraktem?
Nie. Po wykonaniu strony możliwe jest samodzielne zarządzanie stroną. W przypadku wyboru takiej opcji to klinet odpowiedzialny jest za utrzymanie swoje strony. Jedyne opłaty konieczne to utrzymanie ważności domeny i opłaty hostingowe.
Czy oferujecie wsparcie techniczne?
Tak, możliwe jest wykupienie pakietu wsparcia technicznego na wybrane usługi.
Czy oferowany jest backup?
Tak, istnieje możliwość kreowania backupu manualnie bądź automatycznie. Jest to jedna z usług serwisowych strony. Możliwe jest też stworzenie backupu zaraz po wykonaniu strony. O taką usługę należy wystąpić w trakcie kreowania strony bądź w dowolnym momencie po jej stworzeniu. Samo tworzenie stron internetowych nie obejmuje usługi backupu.
Czy można zmienić istniejącą stronę?
Tak, oferujemy przeróbki już istniejących stron w technologii WordPress lub migrację istniejących stron do WordPress.
Czy Google znajdzie moją stronę?
Tak, tworzone przez nas strony zgłaszane są do Google Search Console, następnie indeksowane przez Google.
Czy mogę monitorować ruch na stronie?
Tak, tworzone przez nas strony mogą mieć podpięty kod śledzenia. Najczęściej podpinanym kodem jest kod Google Analytics. Umożliwia on darmowe śledzenie ruchu na stronie i analizę informacji o osobach odwiedzających jak i ich zachowania na stronie.
Czy mogę sam zarządzać treściami strony?

TAK. Tworzymy strony statyczne jak i oparte o CMS (System Zarządzania Treścią) WordPress – WP. W przypadku pierwszej opcji wymagana jest wiedza techniczna pozwalająca na zmianę treści na stronie. WP umożliwia samodzielną zmianę treści, rozbudowywanie jak i częste zmiany treści jak i wyglądu strony.

SEO – co to i czy jest konieczne?
SEO – Search Engine Optimization – jest to pozycjonowanie pod wybrane słowa kluczowe stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. Celem pozycjonowania jest osiągnięcie jak najwyższej pozycji. Nie jest to zabieg konieczny, ale pomaga on na szybsze ROI przy tworzeniu strony, gdyż jest ona łatwiej znajdowana, przez co wybrane treści szybciej trafiają do potencjalnych klientów.
Co jest konieczne do umieszczenia na stronie?
Elementem koniecznym do umieszczenia na stronie to informacje uwierzytelniające – tj. w przypadku firm zarejestrowanych w Holandii – numer KVK.  W przypadku blogów prywatnych nie ma takiej konieczności.
Jak zdobyć grafiki na stronę?
Najlepszymi grafikami na stronę to grafiki własne, tj. zdjęcia zespołu, miejsca pracy bądź produktu, wykonane na zamówienie animacje itp.  Muszę one jednak spełniać wiele kryteriów np. dobre oświetlenie, kompozycja i estetycznie prezentować się na stronie. Oferujemy zdjęcia tzw. stokowe, są to zdjęcia spełniające kryteria techniczne i estetyczne.
Sklep, blog bądź platforma do nauki online?
Z WordPress możliwe jest stworzenie nie tylko stron internetowych, ale także:
 • sklepów internetowych
 • platform do nauki online
 • kwestionariuszy
 • platform do wyceny online
 • platform do sprzedaży np. aut
 • platform do wyceny zakupów w systemie hurtowym
 • każdej innej formy komunikacji z klientem

Funkcje dodatkowe mogą zostać dodane do istniejącej już strony.

SSL – czy jest konieczny?

Certyfikat SSL jest gwarantem zachowania poufności danych i całej komunikacji.

Obecność “kłódki” przy nazwie domeny poświadczająca wiarygodność domeny bądź domeny oraz jej właściciela. Potwierdza bezpieczeństwo szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy użytkownikiem a serwerem. Jest to istotne w przypadku pobierania od odwiedzających stronę danych osobowych bądź płatności. Koszty są uzależnione od wybranej opcji.

Hosting – jak i gdzie kupić?

Hosting – czyli miejsce na pracującym bez przerwy, podłączonym do Internetu serwerze(komputerze) gdzie przechowywane są i skąd pobierane są, pliki strony. Możliwe jest wykorzystanie hostingu już posiadanego przez klienta, bądź zakup u dowolnie wybranego dostarczyciela. Profesjonalnie doradzamy w wyborze najlepszego z punktu widzenia klienta hostingu. Przy wyborze hostingu ważne są zarówno uptime, prędkość, transfer, serwis jak i opcje dodatkowe np. cron. To co jest potrzebne zależy od wielkości firmy, potrzeb projektu.

 

Od czego zacząć budowę strony?

Do stworzenia strony internetowej konieczne są DOMENA i HOSTING. Najważniejszym elementem przy tworzeniu strony jest zaplanowanie TREŚCI, jakie chcemy przekazać odwiedzającym stronę.

Jak działa Google ADS? – prosty opis

W trakcie wyszukiwania w wyszukiwarce Google każde zapytanie porównywane jest z frazami kluczowymi na jakie chcę reklamować się firmy, instytucje itp. Jeśli algorytm Google znajdzie odpowiednie hasło natychmiast przeprowadzana jest aukcja pomiędzy reklamodawcami i reklamy z najlepszym wynikiem wyświetlane są w wynikach wyszukiwania – są one oznaczone jako ADS. Przykładem takiego zapytania może być np. słowo kluczowe „dobra książka”, które wyśwwietli reklamę, po jej kliknięciu użytkownik zostanie przeniesiony do sklepu internetowego firmy reklamującej się pod tym hasłem, gdzie możliwe jest dokonanie zakupu bądź zapis do newslettera czy na wykład.

Kiedy rozpocząć reklamę strony w Google?

Reklamę strony w Google można rozpocząć natychmiast po jej stworzeniu. Należy jednak pamiętać, że np. Google Ads w trakcie licytacji przydziela stronie pozycję na podstawie rankingu strony. W wyliczeniu rankingu reklamy brane pod uwagę są:

 •  wysokość stawki,
 • jakość reklamy w czasie aukcji (w tym przewidywany współczynnik klikalności, trafność reklamy i ocena jakości strony docelowej),
 • progi rankingu reklamy,
 • konkurencyjność aukcji,
 • kontekst przeprowadzonego wyszukiwania
 • działania konkurencji.

Co z tego wynika duży wpływ na pozycję reklamy jak i jej cenę ma dopasowanie strony do reklamy ( najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie landing page) jak i jej  ocena techniczna. Przed rozpoczęciem reklamy warto skonsultować samą treść reklamy jak i stronę do której przekierowuje w celu jej optymalizacji.

Czy mogę reklamować moją stronę?

Tak, oferujemy pomoc w tworzeniu kampanii Google AdWords, tworzeniu landing pages jak i optymalizacji wybranych stron w celu osiągnięcia jak najwyższego Quality Score w Google AdWords.

Połączenie z mediami społecznościowymi
Każda tworzona przez nas strona może zostać połączona z wybranymi mediami społecznościowymi. Możliwe jest także pobieranie i wyświetlanie na stronie np. Informacji z Facebook, Instagram, Tweeter czy Youtube.